VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed

cennik

usługi i badania


Informacje dotyczące usług świadczonych przez Veritamed Sp. z o.o. zawarte na stronach internetowych www.veritamed.com i www.veritamed.pl, w tym w szczególności informacje umieszczone w części „cennik” nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 i nast. Kodeksu Cywilnego. Ceny pozostałych usług medycznych dostępne są w recepcji Centrum Medycznego VeritaMed przy ul. Długiej 27 w Warszawie lub pod numerem telefonu 22 873 8008.

usg
Biopsja tarczycy (aspiracyjna cienkoigłowa z badaniem cytologicznym)
330 zł

Co to jest biopsja tarczycy? 

Jest to nakłucie „podejrzanego” miejsca w celu uzyskania informacji o jego budowie i pochodzeniu. Zazwyczaj wykonuje się biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną pod kontrolą USG (w skrócie BACC). Za pomocą bardzo cienkich igieł (obecnie używam 0,4 mm) pozyskuje się materiał z badanej struktury, w szczególności komórki tarczycy, który służy do wykonania badania mikroskopowego (badania cytologicznego). 

Badanie to jest bezpieczne (poza siniakami podobnymi do powstałych po pobraniu krwi nie widziałem innych powikłań) i zazwyczaj niebolesne – dla porównania do pobrania krwi i zastrzyków używa się igieł 0,7–0,8 mm.

 
Do czego służy biopsja tarczycy?

- Wyklucza proces złośliwy, a więc pozwala podjąć decyzję o zaniechaniu leczenia operacyjnego.

- Wykrywa proces złośliwy, a więc na jego podstawie można podjąć decyzję o leczeniu operacyjnym.

- Wykrywa zmianę, która może być procesem złośliwym, ale nie da się za pomocą biopsji tego rozstrzygnąć. Często dopiero operacja i badanie wyciętej zmiany rozstrzyga wątpliwości (dotyczy to guzów pęcherzykowych i onkocytarnych).

- Opróżnia zmianę z płynu i przez to można uzyskać zmniejszenie jej wymiarów.

- Wykrywa niektóre rodzaje zapaleń tarczycy.

 

Biopsje tarczycy (aspiracyjna cienkoigłowa z badaniem cytologicznym) w VeritaMed wykonywuje Patomorfologiem lek. med. Januszem Paterą pod kotrola radiologiczną z Radiolog lek. med. Dorotą Stempień.

 

Biopsje tarczycy wykonywane są w środy o godz. 16:30 - prosimy o umawianie się na zabieg biopsji tarczycy wyłącznie przez telefon  ☎️ 22 873 80 08

USG aorta
190 zł
USG jamy brzusznej
190 zł
USG kończyna
190 zł
USG miednicy
190 zł
USG mięśni
190 zł
USG nadgarstka
200 zł
USG piersi
195 zł
USG płuc
200 zł

USG płuc to innowacyjna metoda diagnostyczna pozwalająca szybko, bezpiecznie i pewnie rozpoznawać choroby płuc.

USG płuc – wskazania

- uciążliwy i długotrwały kaszel;

- uraz klatki piersiowej;

- przewlekłe bóle w klatce piersiowej;

- problemy podczas oddychania;

- krwawienie podczas kaszlu.

Badanie USG płuc pozwala wykryć:

- odmę opłucnową;

- zatorowość płucną;

- stłuczenia płuc;

- obrzęk płuc;

- inne schorzenia występujące w obrębie płuc.

USG płuc pozwala na natychmiastowe rozpoznanie zmian zachodzących w płucach, a także na rozpoznanie rodzaju zachodzących zmian. Dzięki badaniu USG płuc można stwierdzić czy u pacjenta występują powikłania, takie jak: ropniak opłucnej czy ropień płuc.

USG płuc – opis badania

Przed wykonaniem USG płuc pacjent nie musi się w żaden sposób przygotowywać. Wystarczy, że umówi się na wizytę. Podczas badania lekarz każe się położyć pacjentowi na leżance i odsłonić klatkę piersiową. Lekarz smaruje skórę pacjenta specjalnym żelem, do którego przykłada głowicę, którą wykonywane jest badanie. Za pomocą ultradźwięków lekarz ma możliwość obejrzenia na monitorze powstałych zmian.

Po badaniu USG płuc diagnosta przekazuje pacjentowi komplet wykonanych podczas badania zdjęć, a także informuje o możliwościach leczenia. Mimo wszystko pacjent powinien skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Badanie USG płuc ma niewątpliwie wiele zalet. Niestety istnieją też pewne ograniczenia w jego wykonaniu. USG płuc nie jest w stanie wykryć patologii położonych w dalszych miejscach płuc, wtedy gdy patologie te nie przylegają bezpośrednio do płuc. Około 98 proc. zmian zachodzących w płucach powinno być widoczne, jednak są wyjątki.

Wykonanie badania rentgenowskiego będzie dokładniejsze w przypadku rozpoznania zmian nowotworowych, które zlokalizowane są w najgłębszych warstwach płuc, ponieważ promieniowanie RTG przenika przez płuca. Badanie USG i badanie rentgenowskie wzajemnie się uzupełniają.

USG staw barkowy
200 zł
USG staw biodrowy
200 zł
USG staw kolanowy
200 zł
USG staw skokowy
200 zł
USG stawu łokciowego
190 zł
USG ślinianki
190 zł
USG tarczycy
190 zł
USG tkanek miękkich
190 zł
USG węzłów chłonnych
190 zł
USG więzadeł, mięśni i stawów
200 zł

lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Copyrights ©2021: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com