- Dermatologia
-
Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się różnego rodzaju chorobami skóry, włosów i paznokci.
Mogą do nich należeć choroby o podłożu alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym lub też genetycznym. Inną dziedziną, która wywodzi się z dermatologii i jest z nią ściśle powiązana, jest wenerologia i zajmuje się ona identyfikowaniem oraz leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka, opryszczka czy świerzb.
Warto udać się do lekarza dermatologa w przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek zmian skórnych, niezależnie od tego, czy będzie to pojawienie się nowych znamion, powiększenie istniejących, czy też bliżej niezidentyfikowana wysypka. Istnieje wiele różnych typów chorób skóry, toteż najlepiej nie ryzykować samodzielnej diagnozy i wybrać się do specjalisty.
W celu zapewnienia Państwu bezkonkurencyjnej obsługi, w VeritaMed pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra, która ma na swoim koncie wieloletnią współpracę z renomowanymi szpitalami i klinikami. Dzięki temu każdy pacjent może liczyć na szereg wnikliwych badań diagnostycznych oraz profilaktycznych, a także na wsparcie całego naszego personelu w przypadku wykrycia choroby. Wszystko to po to, aby zagwarantować Państwu profesjonalną diagnozę oraz sprawny przebieg procesu leczenia niezależnie od jednostki chorobowej oraz stopnia jej zaawansowania. Dbamy o pacjentów, ponieważ na niczym innym nam tak nie zależy, jak na tym, aby każdy nasz rekonwalescent szybko wrócił do zdrowia.
Najbardziej znane dolegliwości oraz przypadłości skóry, włosów i paznokci to: łuszczyca, łupież, świerzb, wszawica, liszaj, opryszczka, półpasiec, bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łysienie, drożdżyca, grzybica, trądzik, różyczka, ospa wietrzna, pokrzywka, afta, alergia, chłoniaki, rzeżączka.
Dermatoskopia jest nieinwazyjnym dermatologicznym badaniem zmian skórnych. Badanie odbywa się bez konieczności pobierania wycinka tkanki. W tym celu wykorzystuje się dermatoskop, czyli rodzaj lupy o 10-20-krotnym powiększeniu, połączonej ze źródłem światła, które nie odbija się od powierzchni skóry (jak przy oglądaniu "gołym" okiem), lecz wnika w głębsze warstwy skóry, uwidaczniając głębiej położone struktury. Pozwala to na uzyskanie dokładnych obrazów, które następnie mogą być dużo dokładniej ocenione przez lekarza. Dokładność i trafność rozpoznań klinicznych zmian barwnikowych po zastosowaniu dermoskopii zwiększa się o 10% - 27%, możliwiając znacznie wcześniejsze wykrycie czerniaka i raków skóry w porównaniu z badaniem przeprowadzonym okiem nieuzbrojonym.