VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed

PASOŻYTY W PRZEWODZIE POKARMOWYM

PASOŻYTY W PRZEWODZIE POKARMOWYM
13-05-2016
PASOŻYTY W PRZEWODZIE POKARMOWYM

PASOŻYTY W PRZEWODZIE POKARMOWYM osobom zdrowym nie wyrządzą większej krzywdy. Natomiast dla ludzi z osłabioną odpornością pasożyty mogą być groźne, bo łatwiej opanowują organizm i wywołują powikłania.

 

W naszym przewodzie pokarmowym osiedlają się robaki – tasiemce, czyli robaki płaskie i obleńce, czyli robaki obłe. O zakażeniu często mogą świadczyć wysypki alergiczne, których przyczyny nie udaje się ustalić, nudności, wymioty, spadek masy ciała, anemia oraz rozdrażnienie i nadpobudliwość nerwowa.

Zakażenia pasożytami przewodu pokarmowego związane jest najczęściej z niedostateczną higieną - zwłaszcza zbyt rzadkim myciem rąk i niedostatecznym myciem owoców i warzyw. Pasożyty atakują nas także z powodu mody kulinarnej na jedzenie surowego mięsa i ryb. Podstawą diagnozy jest wynik badania kału. W przypadku dodatniego wyniku najlepiej skonsultować się z gastrologiem, który zadecyduje o sposobie leczenia.

 

Wwybierz dogodny termin i jednym kliknięciem umów się na wizytę u gastrologa dr n. med. Stanisława Olszewskiego➡http://goo.gl/kFexZc

 

Źródło: http://goo.gl/qN70oC


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Copyrights ©2021: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com