VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed

Specjalista Chorób Zakaźnych • Hepatolog • lek. Rafał Szymański

lekarz chorób zakaźnych Warszawa
Specjalista Chorób Zakaźnych • Hepatolog • lek. Rafał Szymański

Doktor Rafał Szymański udziela wyłącznie  📞TELEPORAD i 🖥️ WIDEOPORAD (do odwolania stanu epidemii) - wiecej informacji kliknij ➽ TELEPORADY w VeritaMed

⚠️ Dla Pacjentów PIERWSZORAZOWYCH należy przejść procedurę rejestracyjną i weryfikacyjną - wszystkie informacje na stronie ➽ TELEPORADA • Pacjent Pierwszorazowy • PROCEDURA REJESTRACJI

_______________________

Ukończył I-szy Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. 

Uzyskał tytuł specjalisty chorób zakaźnych w 2010 roku. 

Posiada 15-letnie doświadczenie w leczeniu szpitalnym i ambulatoryjnym. 

Jest członkiem Zespołu Lekarskiego III Oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Regularny uczestnik warsztatów, szkoleń i konferencji krajowych i zagranicznych. Członek PTN Aids, certyfikowany przez KC ds. Aids. 

Wykładowca na kursach i szkoleniach dla lekarzy rodzinnych, lekarzy stażystów i w trakcie specjalizacji. Wieloletnie doświadczenie szpitalne pozwoliło mu zdobyć interdyscyplinarna wiedze, w tym internistyczna. 

Dziedzina chorób zakaźnych, w których się specjalizuje, łączy ze sobą medycynę zajmującą się infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, pasożytniczymi, a także choroby wątroby, medycynę podróży i szczepienia z nią związane, medycynie HIV oraz choroby przenoszone droga płciową.

 

PrEP - Profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia HIV - badania kwalifikacyjne, rozpoczynanie i prowadzenie pacjentów na terapii. 

Czym jest PrEP? - wiecęj informacji znajdziesz pod tym linkiem http://veritamed.com/aktualnosc/1093/Czym-jest-PrEP-

 

PEP - Profilaktyka poekspozycyjna zakażenia HIV (do 72 godzin po ekspozycji) w przypadku prawdopodobnego narażenia na zakażenie HiV, w czasie jak najszybszym ale nie później niż do 72 godzin od ekspozycji można zastosować terapie, która z zapobiegnie zakażeniu HIV (prawdopodobieństwo nie wynosi 100%!). Lekarz po indywidualnej ocenie ryzyka zapisuje leki które pacjent stosuje przez 28 dni zgodnie ze ścisłymi zaleceniami. Warunkiem zastosowania takiego postępowania jest uzyskanie negatywnego wyniku badania w kierunku HIV w dniu rozpoczęcia  leczenia. Można to zrobić zgłaszając się z takim wynikiem (wykonanie tego samego dnia rano) na wizytę lekarska popołudniu  lub wykonując szybki test na HIV w VeritaMed (czas oczekiwania na wynik około 15-20 minut.) Przestrzeganie zasady uzyskania ujemnego wyniku testu na HIV w dniu rozpoczęcia terapii jest bardzo istotne. Nie ma możliwości zastosowania PEP bez aktualnego wyniku testu na HIV z tego samego dnia. Leki przepisywane na receptę dostępne są w Aptekach w Warszawie, koszt terapii ok. 950 zł. PEP jest przeznaczony dla pacjentów o sporadycznym ryzyku narażenia na HIV, dla osób z częstym ryzykiem narażenia na HIV przeznaczony jest PrEP. 

 

Diagnostyka i leczenie:

 • gorączka i stany gorączkowe do diagnostyki
 • infekcje sezonowe, w tym zapalenia płuc, krztusiec
 • wirusowe zapalenia wątroby
 • profilaktyka wirusowych zapaleń wątroby
 • choroby wątroby nieinfekcyjne, w tym diagnostyka podwyższonej aktywności enzymów wątrobowych, zmiany ogniskowe wątroby, marskość wątroby, autoimmunologiczne zapalenie wątroby
 • medycyna podróży
 • szczepienia związane z medycyna podroży
 • profilaktyka malarii
 • diagnostyka i wykluczanie zakażenia HIV, weryfikacja niejasnych wyników testów przesiewowych, 
 • diagnostyka i leczenie większości ch. przenoszonych droga płciową
 • choroby przenoszone przez kleszcze
 • ugryzienia owadów
 • zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych
 • biegunki infekcyjne, w tym biegunki podróżnych, poantybiotykowe (clostridium difficile), zakażenia pasożytnicze p.pok.
 • wirusowe i bakteryjne zapalenia gardła, w tym mononukleoza i zespoły mononukleozopodobne
 • diagnostyka powiększenia węzłów chłonnych (limfadenopatii)
 • infekcyjne choroby wysypkowe skory i zapalenia skory i tkanki podkornej

 

Dr Szymański prowadzi konsultacje i przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

__________

Benzylopenicylina benzatynowa jest antybiotykiem beta-laktamowym, a dokładniej penicyliną naturalną. Ma działanie bakteriobójcze. Jej charakterystyczną cechą jest to, że bardzo powoli się wchłania i wydala z organizmu, dzięki czemu działa ona aż do 7–14 dni. Benzylopenicylinę benzatynową podaje się domięśniowo. Jest wrażliwa na działanie kwasu żołądkowego dlatego nie można podawać jej doustnie.

Zastosowanie benzylopenicyliny benzatynowej w iniekcji domięśniowej  to m.in.. leczenie z wyboru zgodnie z rekomendacjami medycznymi (pierwszego rzutu) kiły oraz profilaktyka wtórna (czyli profilaktykę nawrotu) chorób wywoływanych przez paciorkowce - np. róży/róży nawrotowej (zapalenie paciorkowcowe skory i tkanki podskórnej).

W Centrum Medycznym VeritaMed do iniekcji kwalifikuje Specjalista Chorób Zakaźnych lek. Rafał Szymański, podczas swojej konsultacji oceniając ścisłe wskazania i przeciwskazania do zastosowania leku. Na podanie leku prowadzony jest terminarz zapisów (umawianie wizyt z podaniem benzylopenicyliny benzatynowej prowadzone jest wyłącznie osobiście w recepcji VeritaMed lub telefonicznie ☎️ 22 8738008). 

Po podaniu benzylopenicyliny benzatynowej w iniekcji domięśniowej Pacjent pozostaje pod obserwacja medyczną przez około 30 minut.  

Lek dostępny jest w aptece (na receptę) pod nazwą BENZETACIL.

UWAGA: Nie ma możliwości podawania Benzetacilu bez uprzedniej konsultacji lekarza chorób zakaźnych w Centrum Medycznym Veritamed. 

Pacjenci uczuleni na penicylinę nie mogą przyjmować leku. U nich zastosowanie ma leczenie alternatywne.

__________

Konsultacja Chorób Zakaźnych z szybkimi badaniami na choroby przenoszone płciowo czyli pakiet badan rzeżączka (wymaz z cewki) + chlamydia (wymaz z cewki)+ kiła z krwi

UWAGA: w przypadku wykonywania testów z wymazu z cewki konieczne jest powstrzymanie się od oddawania moczu przez 1,5-2 godzin przed badaniem.

Kliknij w wolny termin i umów się na wizytę.
Dostaniesz potwierdzenie E-mail lub SMS.
specjalizacje: lekarz chorób zakaźnych , hepatolog
cennik:
190 zł - Konsultacja Chorób Zakaźnych
190 zł - Konsultacja Hepatologiczna
180 zł - Konsultacja Lekarza Medycyny Podróży
180 zł - Konsultacja PrEP Profilaktyka Przedekspozycyjna zakażenia HIV (rozpoczynanie i prowadzenie pacjentów na terapii)
250 zł - Konsultacja PEP Profilaktyka Poekspozycyjna (do 72 godzin po ekspozycji) z szybkim badaniem HIV 1/2
300 zł - Konsultacja Chorób Zakaźnych z szybkimi badaniami na choroby przenoszone płciowo czyli pakiet badan rzeżączka (wymaz z cewki) + chlamydia (wymaz z cewki) + kiła (z krwi)
250 zł - Konsultacja Chorób Zakaźnych z podaniem zastrzyku debecylina-BENZETACIL. (lek wykupuje pacjent) (30 min.)
190 zł - 📞 TELEPORADA - konsultacja lekarza ch. zakaźnych
190 zł - 📞 TELEPORADA - konsultacja hepatologiczna
250 zł - 📞 TELEPORADA - konsultacja lekarza ch. zakaźnych - leczenie i profilaktyka ch. zakaźnych w ciąży (borelioza, toksoplazmoza, inne)
250 zł - 📞 TELEPORADA - konsultacja hepatologiczna - marskość wątroby
100 zł - ⚕️TELEPORADA RECEPTOWA - kontynuacja leczenia e-recepta (stali pacjenci)

Rafał M. Szymański - ZnanyLekarz.pl
Typ wizyty   
Imię   
Nazwisko   
Data urodzenia   
PESEL   
Pacjentów nie posiadających nr PESEL lub nie życzących podania nr PESEL prosimy o umawianie się telefoniczne 22 8738008.
Telefon komórkowy   
E-mail   
 

Potwierdzenie rejestracji

 SMS

 E-mail

 SMS i E-mail


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu rezerwacji on-line, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zawiązku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) w celu realizacji niniejszej rezerwacji. Administratorem danych jest - Centrum Medyczne VERITAMED Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Długiej 27, 00-238 Warszawa. Oświadczam, iż zostałam/em poinformowany, o prawie dostępu do treści moich danych oraz do ich przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, jednak nie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwi realizację niniejszego zamówienia. Dowiedz się więcej o polityce prywatności VeritaMed.
Wyrażam zgodę na na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018r., poz. 1000) oraz zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2017r., poz. 1219) , tj. adresu e-mail / numeru telefonu w celu otrzymywania informacji marketingowych w tym wiadomości typu newsletter od Administratora danych - Centrum Medyczne VERITAMED Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Długiej 27, 00-238 Warszawa. Oświadczam, iż zostałam/em poinformowany, o prawie dostępu do treści moich danych, do ich poprawiania oraz możliwości cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie.

Copyrights ©2020: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com