VeritaMed Centrum Medyczne Warszawa
veritamed
veritamed
veritamed

cennik

usługi i badania


Informacje dotyczące usług świadczonych przez Veritamed Sp. z o.o. zawarte na stronach internetowych www.veritamed.com i www.veritamed.pl, w tym w szczególności informacje umieszczone w części „cennik” nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 i nast. Kodeksu Cywilnego. Ceny pozostałych usług medycznych dostępne są w recepcji Centrum Medycznego VeritaMed przy ul. Długiej 27 w Warszawie lub pod numerem telefonu 22 873 8008.

konsultacje specjalistyczne
⬆️ Pakiet „Diagnostyka RigiScan®”
2 800 zł

RigiScan® Plus diagnostyka zaburzeń erekcji

➽ https://veritamed.com/aktualnosc/1161/RigiScan-Plus-diagnostyka-zaburzen-erekcji-

Zanim zdecydujesz się na diagnostykę RigiScan®, musisz odbyć konsultację kwalifikacyjną ze specjalistą urologiem w VeritaMed (koszt konsultacji urologicznej 200 zł). Jeżeli zostałeś zakwalifikowany do dalszej diagnostyki zaburzeń erekcji możesz wykupić pakiet „Diagnostyka RigiScan®”.

Pakiet „Diagnostyka RigiScan®” kosztuje 2’800 zł i zawiera:

- Konsultacja urologiczna z instrukcją użytkowania monitora RigiScan® (20 min.)

- Wynajęcie na 2 noce (2 doby) monitora RigiScan® z akcesoriami jednorazowymi

- Konsultacja urologiczna z USG Doppler prącia (z iniekcją substancji wazoaktywnej) oraz podsumowaniem wyników RigiScan® (40 min.) 

Chirurg
190 zł

Chirurgia to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym i pooperacyjnym. Lekarz chirurg przeprowadza zabiegi chirurgiczne i operacyjne na tkankach miękkich oraz twardych w obrębie klatki piersiowej, jamy brzusznej, układu naczyniowego, kończyn, kręgosłupa i czaszki. Wykonuje również zabiegi takie, jak oczyszczenie i szycie ran, zmiany opatrunku, zdejmowanie szwów, usuwanie ciał obcych, leczenie operacyjne w przypadku urazów, oparzeń i złamań.

Dermatolog konsultacja
180 zł

Dermatologia to dziedzina zajmująca się chorobami skóry, włosów i paznokci. Moga do nich należec choroby o podłożu alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym.

Dermatolog konsultacja + Dermatoskopia
230 zł

Dermatoskopia do 5 zmian, każda nast. 10 zł

 

Dermatolog konsultacja + Video-Dermatoskopia (i.e. Dermatoskopia Cyfrowa)
280 zł

Video-Dermatoskopia z cyfrową archiwizacją obrazu

Video-Dermatoskopia do 5 zmian, każda nast. 20 zł

_______

Dermatoskopia cyfrowa (czyli inaczecj video-dermatoskopia) jest nowoczesną wersją badania, stosowanego powszechnie do analizy i oceny "podejrzanych" zmian skórnych. Jest to połączenie dermatoskopu, oprogramowania komputerowego i cyfrowego aparatu fotograficznego. Metoda działania jest oparta na tej samej zasadzie co dermatoskopia Podstawową różnicą jest możliwość odtworzenia obrazu dermatoskopowego na ekranie komputera.

W chwili obecnej dysponujemy dermatoskopami ze spolaryzowanym i niespolaryzowanym źródłem światła. Zastosowanie dermatoskopu ze spolaryzowanym źródłem światła nie wymaga stosowania immersji, którą standardowo stosuje się w dermatoskopach ze światłem niespolaryzowanym. Immersję w badaniu dermatoskopowym stosuje się, aby zwiększyć przezierność warstwy rogowej.

Dermatoskopia cyfrowa umożliwia:

🔹 wyświetlenia obrazu na monitorze komputera,

🔹 obserwację zmiany pod dużym powiększeniem,

🔹 cyfrową dokumentację zmian melanocytowych,

🔹 ocenę porównawczą poprzedniego badania z aktualnym

🔹 porównywanie obrazów w określonych odstępach czasu,

🔹 diagnostykę zmian barwnikowych,

🔹 diagnostykę zmian podejrzanych o nowotwory,

🔹 jest badaniem przesiewowym pod kątem czerniaka.

Procedura diagnostyczna polega na przyłożeniu kamery dermatoskopu cyfrowego do skóry ze znamieniem, którego obraz wyświetla się na monitorze komputera w 20-krotnym a nawet 200-krotnym powiększeniu. Na podstawie wywiadu, lokalizacji, badania i wyniku dermatoskopii) lekarz podejmuje decyzję, które ze znamion należy wyciąć chirurgicznie, a które pozostawić do dalszej obserwacji.

Dermatoskopia cyfrowa jest szczególnie zalecana w przypadkach zespołów zmian dysplastycznych, przy dużej ilości zmian barwnikowych skóry, u pacjentów poddawanych terapii immunosupresyjnej oraz z przeszłością onkologiczną w wywiadzie.

Dermatolog konsultacja dziecko (od 6 r.ż.)
200 zł

Dermatologia to dziedzina zajmująca się chorobami skóry, włosów i paznokci. Moga do nich należec choroby o podłożu alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym.

Diabetolog (Dorośli) - lek. Lidia Kania
200 zł
Diabetolog (Dorośli) - dr Daniel Witkowski
200 zł
Diabetolog i Endokrynolog (Dorośli) lek. Michał Lis
300 zł
Diabetolog i Endokrynolog Dziecięcy - dr Daniel Witkowski
250 zł
Endokrynolog (Dorośli) - dr n. med. Ryszard Issakiewicz
200 zł

Endokrynologia to dziedzina zajmująca się leczeniem chorób i zaburzeń mających swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu gruczołów wydzielania wewnętrznego i hormonów. Lekarz diagnozuje i leczy choroby związane z nieprawidłową gospodarką hormonalną np. choroby tarczycy, nadnerczy, otyłości, cukrzycę, miażdżyce tętnic, nadcisnienie tętnicze czy zaburzenia gospodarki wapniowo – fosforowej.

Endokynolog (Dorośli) - lek. Lidia Kania
200 zł
Gastroenterolog
220 zł

leczenie schorzeń układu pokarmowego, przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych oraz dróg żółciowych.

Ginekolog
220 zł

profilaktyka i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego, zaburzeń miesiączkowania, stanów zapalnych, niepłodności oraz nowotworów narządów rodnych.

Ginekolog Endokrynolog
220 zł
Ginekolog Położnik (Pacjentka w ciąży)
220 zł
Ginekologiczna Konsultacja + USG ginekologiczne
400 zł
Hepatolog
190 zł

Diagnostyka i leczenie:

  • gorączka i stany gorączkowe do diagnostyki
  • wirusowe zapalenia wątroby
  • profilaktyka wirusowych zapaleń wątroby
  • choroby wątroby nieinfekcyjne, w tym diagnostyka podwyższonej aktywności enzymów wątrobowych, zmiany ogniskowe wątroby, marskość wątroby, autoimmunologiczne zapalenie wątroby
Hepatolog - marskość wątroby
250 zł

Marskość wątroby, zwłóknienie wątroby (łac. cirrhosis hepatis) czyli postępujące włóknienie miąższu wątroby, niszczące jej strukturę.

Marskość wątroby charakteryzuje się zastępowaniem komórek włóknami tkanki łącznej, które zaburzają jej prawidłową budowę, doprowadzając do upośledzenia funkcji metabolicznych, utrudnienia odpływu żółci oraz są przyczyną powstania nadciśnienia wrotnego. Przyczynami marskości mogą być, między innymi, toksyny (w tym alkohol), zakażenia wirusami (szczególnie HBV i HCV), choroby autoimmunologiczne wątroby jak AZW, PBC, PSC oraz choroby metaboliczne.

Uszkodzenie wątroby jest nieodwracalne, można jednak spowolnić lub zatrzymać postępy zwłóknienia, jeśli rozpocznie się właściwe leczenie.

Internista
od 180 zł do 200 zł
Konsultacja Chorób Zakaźnych z podaniem zastrzyku debecylina-BENZETACIL. (lek wykupuje pacjent) (30 min.)
250 zł

Benzylopenicylina benzatynowa jest antybiotykiem beta-laktamowym, a dokładniej penicyliną naturalną. Ma działanie bakteriobójcze. Jej charakterystyczną cechą jest to, że bardzo powoli się wchłania i wydala z organizmu, dzięki czemu działa ona aż do 7–14 dni. Benzylopenicylinę benzatynową podaje się domięśniowo. Jest wrażliwa na działanie kwasu żołądkowego dlatego nie można podawać jej doustnie.

Zastosowanie benzylopenicyliny benzatynowej w iniekcji domięśniowej  to m.in.. leczenie z wyboru zgodnie z rekomendacjami medycznymi (pierwszego rzutu) kiły oraz profilaktyka wtórna (czyli profilaktykę nawrotu) chorób wywoływanych przez paciorkowce - np. róży/róży nawrotowej (zapalenie paciorkowcowe skory i tkanki podskórnej).

W Centrum Medycznym VeritaMed do iniekcji kwalifikuje Specjalista Chorób Zakaźnych lek. Rafał Szymański, podczas swojej konsultacji oceniając ścisłe wskazania i przeciwskazania do zastosowania leku. Na podanie leku prowadzony jest terminarz zapisów (umawianie wizyt z podaniem benzylopenicyliny benzatynowej prowadzone jest wyłącznie osobiście w recepcji VeritaMed lub telefonicznie ☎️ 22 8738008

Po podaniu benzylopenicyliny benzatynowej w iniekcji domięśniowej Pacjent pozostaje pod obserwacja medyczną przez około 30 minut.  

Lek dostępny jest w aptece (na receptę) pod nazwą BENZETACIL.

UWAGA: Nie ma możliwości podawania Benzetacilu bez uprzedniej konsultacji lekarza chorób zakaźnych w Centrum Medycznym Veritamed. 

Pacjenci uczuleni na penicylinę nie mogą przyjmować leku. U nich zastosowanie ma leczenie alternatywne.

Konsultacja Chorób Zakaźnych z szybkimi badaniami na choroby przenoszone płciowo
300 zł

Konsultacja Chorób Zakaźnych z szybkimi badaniami na choroby przenoszone płciowo czyli pakiet badan :

- rzeżączka (wymaz z cewki)

- chlamydia (wymaz z cewki)

- kiła (z krwi)

UWAGA: w przypadku wykonywania testów z wymazu z cewki konieczne jest powstrzymanie się od oddawania moczu przez 1,5-2 godzin przed badaniem.

Konsultacja leczenia otyłości i nadwagi (Dorośli) - lek. Lidia Kania
200 zł

Dr Kania posiada certyfikat potwierdzający odbycie kursu profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością (PTBO)

Centrum Medyczne VeritaMed oficjalna jednostką medyczną, w której dr Kania udziela takich świadczeń, co można znaleźć na stronie https://certyfikacjaptbo.pl/10900.html

Konsultacja leczenia otyłości i nadwagi - dr n. med. Michał Lis
300 zł

Dr Lis posiada certyfikat potwierdzający odbycie kursu profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością (PTBO)

Centrum Medyczne VeritaMed oficjalna jednostką medyczną, w której dr Lis udziela takich świadczeń, co można znaleźć na stronie https://certyfikacjaptbo.pl/10900.html

 

Konsultacja Lekarza Chorób Zakaźnych
190 zł

Diagnostyka i leczenie:

- gorączka i stany gorączkowe do diagnostyki

- infekcje sezonowe, w tym zapalenia płuc, krztusiec

- medycyna podróży

- szczepienia związane z medycyna podroży

- profilaktyka malarii

- diagnostyka i wykluczanie zakażenia HIV, weryfikacja niejasnych wyników testów przesiewowych, 

- diagnostyka i leczenie większości ch. przenoszonych droga płciową

- choroby przenoszone przez kleszcze

- ugryzienia owadów

- zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych

- biegunki infekcyjne, w tym biegunki podróżnych, poantybiotykowe (clostridium difficile), zakażenia pasożytnicze p.pok.

- wirusowe i bakteryjne zapalenia gardła, w tym mononukleoza i zespoły mononukleozopodobne

- diagnostyka powiększenia węzłów chłonnych (limfadenopatii)

- infekcyjne choroby wysypkowe skory i zapalenia skory i tkanki podkornej

- wirusowe zapalenia wątroby

 

PreP - Profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia HIV - badania kwalifikacyjne, rozpoczynanie i prowadzenie pacjentów na terapii. 

Czym jest PrEP? - wiecęj informacji znajdziesz pod tym linkiem http://veritamed.com/aktualnosc/1093/Czym-jest-PrEP-

Konsultacja Lekarza Chorób Zakaźnych - leczenie i profilaktyka ch. zakaźnych w ciąży (borelioza, toksoplazmoza, inne)
250 zł
Laryngolog - Dorośli
190 zł

leczenie oraz diagnozowanie schorzeń, które dotyczą bezpośrednio uszu, krtani, gardła oraz gruczołów ślinowych

Laryngolog – Dziecko
200 zł
Lekarz Medycyny Podróży
180 zł
Medycyna Estetyczna Konsultacja (przy zakupie usług na kwotę 1'000 zł konsultacja gratis)
180 zł

Przy zakupie usług na kwotę 1'000 zł konsultacja gratis

Neurolog
180 zł

leczenie obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego

Okulista - dziecko
220 zł

leczenie chorób oczu

Okulista - osoba dorosła
200 zł

leczenie chorób oczu

Okulista - wizyta z badaniem obwodu siatkówki
230 zł
PEP Profilaktyka Poekspozycyjna (do 72 godzin po ekspozycji) z szybkim badaniem HIV 1/2
250 zł
PrEP Profilaktyka przedekspozycyjna zakażenia HIV - Konsultacja (rozpoczynanie i prowadzenie pacjentów na terapii)
200 zł

Czym jest PrEP?

"PrEP" lub inaczej profilaktyka przedekspozycyjna, to sposób na uniknięcie zakażenia HIV przez osoby niezakażone tym wirusem, przy pomocy stosowania leków przeciwwirusowych, zwanych fachowo antyretrowirusowymi (leki ARV)

Leki (tenofovir i emtrycytabina) przyjmowane są najczęściej doustnie, ale znane jest również miejscowe stosowanie tenofoviru w żelu, dopochwowo.

Skueczność PrEP wykazano w 4 randomizowanych badaniach klinicznych. Jest ona wysoka, gdy lek jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami, regularnie. PrEP jest mniej skuteczny, gdy tabletki nie są przyjmowane stale. 

Od końca 2015 roku, zgodnie z rekomendacjami WHO oraz wszechstronnym podejściem do profilaktyki, zaleca się PrEP jako dodatkową metodę prewencji HIV osobom, u których stwierdza się wysokie ryzyko narażenia na tę infekcję.

Zainteresowanie PrEP w Europie ciągle rośnie, dotyczy to również Polski. 

Lekarze przepisują PrEP obecnie w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Szczecinie. 

Centrum Medyczne VERITAMED to jedno z bardzo nielicznych i pierwszych miejsc w Warszawie, w którym uzyskasz fachową informację oraz opiekę medyczną w związku z PrEP

Co chciałbyś wiedzieć więcej o PrEP? 

🔹 PrEP nie jest szczepionką! Szczepionka „uczy” organizm zwalczać infekcje przez lata. PrEP jest lekiem przeciwwirusowym, przyjmuje się go codziennie po jednej tabletce. Wykazano bezpieczeństwo tabletek oraz ich skuteczność w powstrzymaniu infekcji HIV.

🔹 Codziennie przyjmowanie PrEP może znacząco zredukować ryzyko zakażenia HIV drogą seksualną o ponad 90% i o ponad 70% w przypadku osób przyjmujących substancje dożylnie. PrEP oraz stosowanie jednoczesne dodatkowych zabezpieczeń redukuje to ryzyko jeszcze bardziej.

🔹 Nie zaleca się rezygnowania ze stosowania prezerwatyw w czasie przyjmowania PrEP. PrEP nie chroni przed innymi chorobami przenoszonymi droga płciową! PreP oraz prezerwatywy to największe korzyści i największa ochrona przed innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

🔹PrEP zaleca się osobom ze zwiększonym ryzykiem narażenia na HIV, m.in: podejmującym kontakty seksualne bez zabezpieczenia prezerwatywą, których partnerzy seksualni są zakażeni HIV lub ich status HIV jest nieznany, stosowały profilaktykę poekspozycyjną (PEP, po kontakcie seksualnym) w ostatnim roku, chorowały na infekcje przenoszone drogą płciową, podejmują kontakty seksualne pod wpływem substancji psychoaktywnych, albo przyjmują takie substancje w iniekcjach, niekoniecznie dożylnych; świadczą usługi seksualne.

🔹 PrEP nie jest refundowany. Wymaga okresowych wizyt u lekarza i wykonywania ważnych dla zdrowia badań, które również nie są refundowane (w chwili obecnej w Polsce nie ma ustawy dotyczącej refundacji PrEP i wizyt oraz badań związanych z PrEP, brak też programów profilaktycznych, które dawałyby darmowy dostęp do PrEP) Musisz zadbać sam o siebie!

🔹 PrEP może (ale nie musi) powodować skutki uboczne, np. nudności, zawroty głowy, zmęczenie, dolegliwości żołądkowe, ale albo są one łagodne lub prawie niezauważalne, lub też mijają z czasem (w ciągu tygodni). Nie obserwowano poważnych skutków ubocznych, jeśli doświadczysz lub doświadczasz takowych, powiedz o nich swojemu lekarzowi. 

🔹 Koszt miesięczny samej terapii lekiem związanym PrEP szacowany jest obecnie około 130-150 złotych miesięcznie. 

🔹 Przyczyną zakończenia terapii PrEP może być między innymi spadek ryzyka narażenia na HIV związany ze zmianą trybu życia pacjenta, bądź wystąpienie działań niepożądanych stosowanego leczenia, albo nieregularne przyjmowanie leków przez pacjenta.   

🔹 PrEP może przepisać Ci tylko lekarz. 

Jeśli :

🔹 szanujesz swoje zdrowie, 

🔹 profilaktyka HIV i chorób przenoszonych drogą płciową jest dla Ciebie ważna, 

🔹 chciałbyś wykluczyć u siebie najbardziej istotne infekcje przenoszone drogą płciową, 

🔹 uzyskać informacje w kwestii dostępnych i zalecanych szczepień profilaktycznych niektórych chorób transmitowanych drogą płciową,

porozmawiaj z 

Urolog lek. Anna Bonder-Nowicka.jpg ➽ Urolog • lek. Anna Bonder-Nowicka 

Specjalista Chorób Zakaźnych • lek. Rafał Szymański.jpg ➽ Specjalista Chorób Zakaźnych • lek. Rafał Szymański

umów się na wizytę ➽ON-LINE lub telefonicznie ☎️ 22 873 8008

 

Proktolog
220 zł

Proktologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem chorób końcowego odcinka układu pokarmowego - odbytnica, kanał odbytu, odbyt.

Psychiatra kolejna wizyta
200 zł

zapobieganie, badanie i leczenie chorób psychicznych

Psychiatra pierwsza wizyta
220 zł

zapobieganie, badanie i leczenie chorób psychicznych

Psychoterapia (50 min)
170 zł

specjalista, który zajmuje się popowstawaniem i przebiegiem procesów psychicznych, świadomością, stanów emocjonalnych i cechami psychicznymi człowieka.

Psychoterapia para (50 min)
230 zł
Pulmonolog
200 zł

diagnostyka, leczenie i profilaktyka układu oddechowego

Reumatolog
180 zł

Reumatologia jest dziedziną zajmująca się leczeniem schorzeń reumatycznych kości, stawów a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej.
Do chorób reumatycznych zaliczane są nieurazowa choroby narządu ruchu, objawiające się dolegliwościami oraz bólem w jego obrębie.

Seksuolog - para (50 min)
230 zł
Seksuolog (50 min)
170 zł

specjalista, zajmujący się szeroko pojętą seksualnością człowieka i potrzebami seksualnymi, prawidłowością życiem seksualnym.

Urolog Konsultacja
200 zł

leczenie układu moczowo - płciowego

Urolog Konsultacja + Uroflowmetria
250 zł

Zadaliśmy kilka pytań lekarzowi, aby lepiej wyjaśnić na czy to badanie polega. Na nasze pytania odpowiedziała Specjalista Urologii Dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka

Co to jest uroflowmetria?

Uroflowmetria jest prostym, nieinwazyjnym, bezpiecznym badaniem, dzięki któremu możemy obiektywnie ocenić siłę strumienia moczu.

Na czym polega uroflowmetria?

Badanie ocenia przepływ (Q), czyli objętość wydalonego moczu w mililitrach na sekundę (ml/s) oraz objętość wydalonego moczu (Vvoid). Istotna jest wartość przepływu maksymalnego (Qmax) i średniego (Qaver). Dodatkowo ocenia się czas przepływu moczu i łączny czas oddawania moczu, czyli czas przepływu z przerwami. Wynik ma postać wykresu, którego kształt jest bardzo ważny w interpretacji.  

Jakie są wskazania do wykonania uroflowmetrii?

Wskazaniem do wykonania uroflowmetrii są takie zaburzenia w oddawaniu moczu jak:

🔹 osłabiony strumień moczu

🔹 oddawanie moczu kroplami

🔹 oddawanie moczu w kilku porcjach

🔹 konieczność parcia w trakcie oddawania moczu

🔹 trudność z rozpoczęciem oddawania moczu

🔹 uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza

🔹 nagłe parcia na pęcherz

🔹 częstomocz dzienny i nocny

🔹 nietrzymanie moczu

Jakie jest przygotowanie do badania?

Na badanie należy zgłosić się z dobrze wypełniony, ale nie przepełnionym pęcherzem.

Jak przebiega uroflowmetria?

Uroflowmetria jest badaniem nieinwazyjnym. Na badanie należy zgłosić się z wypełnionym pęcherzem. Pacjent oddaje mocz do urządzenia, które przypomina sedes. Lekarz lub pielęgniarka daje znać czy już można oddać mocz. Po zakończeniu badania trzeba chwilę odczekać na wynik. Urządzenie analizuje szybkość oddawania moczu oraz ilość oddawaną w ciągu sekundy. Dodatkowo zmierzy, objętość oddanego moczu. Wynik analizuje lekarz urolog.

Wyniki badania oraz Interpretacja nieprawidłowego wyniku badania uroflometrycznego. Gdzie powinien pacjent skierować swoje kroki?

Wynik analizuje lekarz urolog.

Wyniki badania mogą różnić się i są zależne od płci i wieku pacjenta. Uzupełnieniem badania jest pomiar zalegania moczu w pęcherzu za pomocą USG. Nie ma określonych norm przepływów Qmax i Qaver, ale wartości te maleją z wiekiem oraz w przypadku przeszkody podpęcherzowej np. w postaci powiększonego gruczołu krokowego. Podobne symptomy może dawać osłabiona kurczliwość mięśni pęcherza. Jeżeli przepływ moczu jest szybszy niż wynika to z normy dla wieku i płci pacjenta, może to oznaczać obniżony opór cewkowy.

Uroflowmetria jest ważnym testem w diagnostyce powszechnych schorzeń dolnych dróg moczowych, szczególnie w powiązaniu z oceną zalegania moczu po mikcji. Pomaga przewidzieć odpowiedź na leczenie i wskazać grupę chorych wymagających bardziej inwazyjnych, dokładniejszych badań.

➽ Kliknij i zapisz się na wizytę do Urologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 228738008

Urolog Konsultacja + USG układu moczowego + Uroflowmetria
390 zł

Zadaliśmy kilka pytań lekarzowi, aby lepiej wyjaśnić na czy to badanie polega. Na nasze pytania odpowiedziała Specjalista Urologii Dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka

Co to jest uroflowmetria?

Uroflowmetria jest prostym, nieinwazyjnym, bezpiecznym badaniem, dzięki któremu możemy obiektywnie ocenić siłę strumienia moczu.

Na czym polega uroflowmetria?

Badanie ocenia przepływ (Q), czyli objętość wydalonego moczu w mililitrach na sekundę (ml/s) oraz objętość wydalonego moczu (Vvoid). Istotna jest wartość przepływu maksymalnego (Qmax) i średniego (Qaver). Dodatkowo ocenia się czas przepływu moczu i łączny czas oddawania moczu, czyli czas przepływu z przerwami. Wynik ma postać wykresu, którego kształt jest bardzo ważny w interpretacji.  

Jakie są wskazania do wykonania uroflowmetrii?

Wskazaniem do wykonania uroflowmetrii są takie zaburzenia w oddawaniu moczu jak:

🔹 osłabiony strumień moczu

🔹 oddawanie moczu kroplami

🔹 oddawanie moczu w kilku porcjach

🔹 konieczność parcia w trakcie oddawania moczu

🔹 trudność z rozpoczęciem oddawania moczu

🔹 uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza

🔹 nagłe parcia na pęcherz

🔹 częstomocz dzienny i nocny

🔹 nietrzymanie moczu

Jakie jest przygotowanie do badania?

Na badanie należy zgłosić się z dobrze wypełniony, ale nie przepełnionym pęcherzem.

Jak przebiega uroflowmetria?

Uroflowmetria jest badaniem nieinwazyjnym. Na badanie należy zgłosić się z wypełnionym pęcherzem. Pacjent oddaje mocz do urządzenia, które przypomina sedes. Lekarz lub pielęgniarka daje znać czy już można oddać mocz. Po zakończeniu badania trzeba chwilę odczekać na wynik. Urządzenie analizuje szybkość oddawania moczu oraz ilość oddawaną w ciągu sekundy. Dodatkowo zmierzy, objętość oddanego moczu. Wynik analizuje lekarz urolog.

Wyniki badania oraz Interpretacja nieprawidłowego wyniku badania uroflometrycznego. Gdzie powinien pacjent skierować swoje kroki?

Wynik analizuje lekarz urolog.

Wyniki badania mogą różnić się i są zależne od płci i wieku pacjenta. Uzupełnieniem badania jest pomiar zalegania moczu w pęcherzu za pomocą USG. Nie ma określonych norm przepływów Qmax i Qaver, ale wartości te maleją z wiekiem oraz w przypadku przeszkody podpęcherzowej np. w postaci powiększonego gruczołu krokowego. Podobne symptomy może dawać osłabiona kurczliwość mięśni pęcherza. Jeżeli przepływ moczu jest szybszy niż wynika to z normy dla wieku i płci pacjenta, może to oznaczać obniżony opór cewkowy.

Uroflowmetria jest ważnym testem w diagnostyce powszechnych schorzeń dolnych dróg moczowych, szczególnie w powiązaniu z oceną zalegania moczu po mikcji. Pomaga przewidzieć odpowiedź na leczenie i wskazać grupę chorych wymagających bardziej inwazyjnych, dokładniejszych badań.

➽ Kliknij i zapisz się na wizytę do Urologa lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego 228738008

Urolog Konsultacja + wlewka dopęcherzowa ialuril®Prefill
600 zł

ialuril® Prefill

Sterylny roztwór hialuronianu sodu (1,6% - 800 mg/50 ml) i soli sodowej siarczanu chondroityny (2% - 1 g/50 ml).

ialuril® Prefill to wyrób medyczny będący roztworem hialuronianu sodu i siarczanu chondroityny. To pierwszy na rynku preparat posiadający unikalne połączenie tych dwóch fizjologicznych składników niezbędnych przy odbudowie warstwy glikozoaminoglikanów (GAG), które stanowią barierę ochronną pęcherza moczowego. Warstwa GAG uniemożliwia wnikanie szkodliwych substancji do głębszych warstw ścian pęcherza neutralizując je. Dlatego tak ważne jest utrzymanie integralności GAG, a tym samym zapewnienie jej prawidłowego działania.

Preparat ialuril® Prefill skutecznie wspomaga odbudowę powłoki GAG. Uszkodzenie i powstające ubytki w warstwie glikozoaminoglikanów mogą prowadzić do nawracających, przewlekłych stanów zapalnych pęcherza moczowego. ialuril® Prefill przywraca funkcje ochronne, wspomagając proces leczenia oraz zapobiegając zakażeniom w obrębie układu moczowego.

 

Wlewka dopęcherzowa Ialuril® Prefill:

🔹 wskazana w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych pęcherza moczowego

🔹 zmniejsza przepuszczalność nabłonka przejściowego pęcherza moczowego, przywracając ochronną warstwę GAG

🔹 bezpieczna i skuteczna opcja w leczeniu pacjentów dotkniętych śródmiąższowym zapaleniem pęcherza moczowego (ang. IC), zespołem bolesnego pęcherza (ang. PPS) oraz nawracającym zakażeniem układu moczowego

🔹 stosowany również w celu zmniejszenia objawów toksyczności chemicznego i popromiennego zapalenia pęcherza moczowego

🔹 u pacjentów leczonych BCG lub przechodzących radioterapię nowotworu złośliwego w obrębie miednicy.

 

W Centrum Medycznym VertaMed  wlewy dopęcherzowe ialuril®Prefill wykonuje Urolog lek. Anna Bonder-Nowicka .

Wenerolog
180 zł

rozpoznawanie i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową


lub tel. 22 873 8008
lub wypełnij formularz:
Copyrights ©2021: VeritaMed - centrum medyczne: opieka, której oczekujesz
wykonanie i administracja - Aikelo.com